logo skc

Марко Црнобрња: СТУДИЈА ИЗВОДЉИВОСТИ
ПЕТАК, 6. ДЕЦЕМБАР У 18.00
Жан ван Хесвијк – деколонизација имагинације
УТОРАК, 10. ДЕЦЕМБАР У 19.30 ВЕЛИКА САЛА
М Р Е Ж А
ПЕТАК, 6. ДЕЦЕМБАР У 19.00 ВЕЛИКА САЛА

Концерт студената клавира ФМУ

aleksa_krstic_05.jpg

ПОНЕДЕЉАК, 9. ДЕЦЕМБАР У 19.00 ВЕЛИKА САЛА

Класа: Љиљана Вукеља, ред. проф.

Наступају: Петра Грујичић, Алекса Крстић, Љубица Здравковска, Василиса Арсенијевић, Јован Перуничић

Програм: Бах, Рахмањинов, Шопен, Скрјабин, Лист, Дебиси, Шуман, Равел

Петра Грујичић (2006, Београд) Завршила је основну музичку школу „Јосип Славенски”, у класи проф. Драгане Јовановић, као ђак генерације. Током основног школовања осваја преко 30 награда на познатим такмичењима као што су: Републичко такмичење у Београду, Међународно такмичење младих пијаниста у Шапцу, Међународно такмичење „Даворин Jенко” у Београду, Међународни фестивал „Примавера” у Бијељини... Поред клавира, Петра је уписала теоретски одсек у средњој школи. Осим такмичења, наступала је на многобројним концертима у јавним салама Београда: у Крипти цркве Светог Марка, Народној библиотеци града Београда, Дому Војске, дворани Коларчеве задужбине, Атријуму Народног музеја, галерији Артгет, Пароброду, свечаној сали Хришћанске адвентистичке цркве, и многим јавним наступима у различитим музичким школама у Београду и ван њега. Похађала је и посећивала мастеркласове уважених професора као што су Борис Радуловић, Гил Саливан, Александар Синчук и Евгеније Стародупчев. Ове године је уписала Факултет музичке уметности у Београду, у класи проф. Љиљане Вукеље.

Алекса Крстић (2005, Београд) Завршио је основну Музичку школу „Владимир Ђорђевић“ у класи проф. Ане Рашковић. Средњу музичку школу „Јосип Славенски“ завршио је 2024. године у класи проф. Јелене Гостовић.

У току свог досадашњег школовања учествовао је на бројним такмичењима. Постигао је одличне резултате са освојених 13 првих награда. Истиче се Републичко такмичење на ком је у петој категорији освојио прву награду. Наступао је на концертима у МШ „Владимир Ђорђевић“, МШ „Мокрањац“, као и Културном центру Смедерево, Атријуму Народног музеја у Београду, Галерији „Артгет“, Галерији Коларчеве задужбине и Великој дворани Коларчеве задужбине. Стручно се усавршавао на мастеркласовима код проф. Синчука, проф. Стародупчева, проф. Вукеље и проф. Саливена.  Тренутно студира на Факултету музичке уметности у Београду, у класи проф. Љиљане Вукеље.

Љубица Здравковска завршила средње музичко образовање у класи за клавир проф. др Јане Четелеве Белевске. Тренутно је на основним академским студијама на ФМУ у Београду, у класи проф. др Љиљане Вукељe. Користила је стипендију за 100 талентованих ученика у Републици Македонији.Одржала је три солистичка концерта у Битоли. Учествовала на мастеркласима код Јурија Кота, Олега Маршева, Рустама Рахмедова, Дина Имерија и Катарине Крпан.

Освојила је бројне награде међу којима су:  Међународно такмичење „Бањалучко бијенале“, Бања Лука; Државно такмичење, Скопље, соло клавир; Међународно такмичење „Даворин Јенко“, Београд; Међународно такмичење „Пијанофест“ Битола; Државно такмичење из теорије музике, Скопље; Државно такмичење из солфеђа, Скопље; Државно такмичење за камерну музику, Скопље;  Међународно такмичење за камерну музику, Кавадарци; Интернационални клавирски фестивал Интерфест – Битола; Међународно такмичење у Гевгелији, клавир; Међународно такмичење у Врању, клавир;  Међународно такмичење „Охридски бисери“, клавир... 

Активно учествовала на концертима које је организовала Државна музичка школа Битола. Редовно учествовала на концертима „Шопенова вечер“ у организацији Друштва за македонско-пољско пријатељство.

Похађала је мастеркласове код Јурија Кота, Олега Маршева, Рустама Рахмедова, Дина Имерија и Катарине Крпан.

Василиса Арсенијевић (2002, Београд) Завршила је средњу музичку школу „Јосип Славенски“ у Београду – вокално-инструментални и теоретски одсек  у класи професорке клавира Бојане Врачар и класи професорке клавира Татјане Ђорђевић, као и нижу музичку школу „Јоспи Славенски“ – вокално-инструментални одсек, соло певање у класи професорке Миомире Станишић-Шпирић.

Добитница је бројних награда међу којима су: прва награда на регионалном клавирском такмичењу „Славенски“; прва награда на републичком такмичењу ученика средњих музичких школа Србије у Београду; прва награда и лауреат клавирског такмичења „Меморијал Душан Протић“; трећа награда на Међународном такмичењу младих пијаниста у Шапцу;

Добитница је више првих награда на школским и меморијалним клавирским такмичењима.

Добитница је награде „Доситеја“ Фонда за младе таленте Републике Србије за постигнуте успехе на признатим такмичењима у земљи и иностранству 2019/20. и 2020/21. године.

Наступала је на „Шопен фесту“ у Београду, у пијанистичким концертним програмима – у Галерији Дворане културног центра у Београду, у Установи културе „Параброд“ у Београду.

Завршила пијанистичке мастеркласове код професора и пијаниста: Наташе Вељковић, Александра Синчука, Ненада Качара и Бориса Радуловића.

Редовни је студент клавира треће године Факултета музичке уметности у Београду, у класи професорке др Љиљане Вукеље.  Тренутно похађа и трећу годину соло певања у средњој музичкој школи „Јосип Славенски“ у Београду, у класи професорке Миомире Станишић-Шпирић.

Јован Перуничић (1999) бави се музиком од своје шесте године. Са осам година његов таленат препознаје професорке Музичке школе „Мокрањац“ Милица Васиљевић-Бисенић, и касније Снежана Милосављевић, код којих осваја бројна признања.

Похађао је паралелне студије на Факултету музичке уметности у Београду у класи реномиране професорке Љиљане Вукеље, док на универзитету за музику и сценску уметност у Грацу (Аустрија) започиње сарадњу са чешким пијанистом и професором Либором Новачеком, а дипломира октобра 2023. у класи редовног професора Ајке Штрауба.

Његова најзначајнија досадашња остварења су прва награда на интернационалном такмичењу „Даворин Јенко“ у Београду, као и треће награде на европским конкурсима „Orbetello piano competition“(Италија) и „Gustav Mahler prize piano competition“ (Чешка). Последње концерте одржао је у дому Филхармоније у Јихлави (Чешка),„Shigeru Kawaii“ центру у Мадриду и Дому руске културе у Валети (Малта), а до сада се усавршавао код професора Рубена Далибалтајана, Јулије Губајдулине, Саше Бајчића и Ђузепеа Девастата.

gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1  

Pin It
© 2023 SKC Beograd

Please publish modules in offcanvas position.

Studentski kulturni centar - Kralja Milana 48, Beograd

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account