logo skc

УНУТАР РАМА
20. ФЕБРУАР - 8. МАРТ
Циклус: Филм и видео у пољу визуелне уметности
УТОРАК, 28. ЈАНУАР У 19.00 ВЕЛИКА САЛА
КОНЦЕРТ КАМЕРНИХ АНСАМБАЛА ФМУ
ЧЕТВРТАК, 23. ЈАНУАР У 19.00 ВЕЛИКА САЛА

МИЛИЦА ЂОКОВИЋ, АНДРЕА ГЛИГОРИЈЕВИЋ, ТАМАРА МАРКОВИЋ: ФЛОРЕС ЦОНСИЛИУМ

c_1100_0_16777215_00_slike_21_05_Flores-Consilium.jpg

УТОРАК, 25. МАЈ ГАЛЕРИЈА СКЦ

Изложба анализира употребу мотива из природе у визуелним комуникацијама кроз графичка решења три различита графичка дизајнера. Изложба се дотиче и стереотипа о употреби цвећа и биљака у дизајну, посебно жена које чине више од педесет процената ове гране креативне индустрије. Иако користе исте елементе, ауторке граде тематски различите графичке системе и наративе. Присутне илустрације и графичка решења из области дизајна плаката, просторне графике и графичких комуникација имају мотиве из природе који су носиоци различитих симбола, порука и информација, чиме се истиче општост и присутност биљака у многим сегментима човековог живота. Историја човечанства, религије и културе сведоче о дугој традицији употребе симбола биљака. Данас се они проналазе и користе у новим, савременим срединама и медијима. Графички дизајн присутан је у човековом животу, мање или више, на очигледан или мање очигледан начин. Шаље нам информације, утиче на одлуке које доносимо и представља одраз човековог односа са средином у којој се налази. Наведене особине приписују се и појединим делима ликовне уметности, те не чуди све чешћа интеграција дела графичког дизајна у ликовне изложбе. Циљ ове изложбе је и да публици пружи нову перцепцију графичког дизајна, могућност да се графички дизајн анализира на другачији начин, а присутни графички елементи поново тумаче. Флексибилност и интердисциплинарност графичког дизајна дају му моћ да исприча многе различите приче. Ликовност графичког дизајна служи као алат за самоизражавање, а графички дизајнер мора да испуни сврху и прилагоди свој рад у одговарајући визуелни језик. Резултат рада ауторки био је проналазак нове форме која је настала спајањем наслеђа са неопходном дозом модерности.

Милица Ђоковић (1996, Београд) студент генерације на Факултету примењених уметности у Београду. Након дипломирања на одсеку графички дизајн 2020. године, уписује мастер академске студије графичког дизајна. Њени радови из области плаката, просторне графике и визуелних комуникација излагани су у Србији, Босни и Херцеговини, Пољској, Словачкој и Јапану. Сарађује са Аустријским културним форумом у Београду након редизајна визуелног идентитета ове културне установе 2019. године.

Андреа Глигоријевић (1997, Лесковац) основне академске студије графичког дизајна завршила на Факултету примењених уметности у Београду. Након дипломирања 2020. године, уписује мастер академске студије графичког дизајна. Била је укључена у разне ваннаставне активности и сарадње са креативним тимовима и културним установама. Излагала је на Недељи дизајна (Десигн Wеек) у Бечу 2019. године, својим дизајном за иновативно решење паковања за кафу.

Тамара Марковић (1996, Крушевац) дипломирала је графички дизајн на Факултету примењених уметности у Београду 2019. године са наградом „Стјепан Филеки“ за најбољи студентски рад из области писма. Тада организује и прву самосталну изложбу у згради ректората Универзитета уметности под називом „Слободна се(зона)“. Учествовала је на бројним изложбама из области сликарства, графике, визуелних комуникација, плаката и фотографије.

gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1  

Pin It
© 2025 СКЦ Београд

Плеасе публисх модулес in оффцанвас поситион.

Студентски културни центар - Краља Милана 48, Београд

Дон'т хаве ан аццоунт yет? Регистер Ноw!

Сигн in то yоур аццоунт