logo skc

Дизајн у новим медијима
6 – 29. МАРТ
ГОДИШЊА ИЗЛОЖБА РАДОВА СЕКЦИЈЕ ЗА ФОТОГРАФИЈУ И ДИГИТАЛНУ ГРАФИКУ
14 – 26. МАРТ
СУБЈЕКТИ
ДО 9. МАРТА

Đakon Nenad Ilić i prijatelji: Facebook / Propovedi i duhovni chat

fejsbukopetiopetslajd1a.jpg

 

SREDA, 31. JANUAR U 19.00

MALA SALA

Gde je danas granica duhovne i stvaralačke gladi? Kako se sporazumevamo, kako delimo i kako oblikujemo ono što osećamo? Kroz ovu knjigu koja, slobodno se to može reći, može biti kakva postmodernistička forma, čitamo pokušaje da se razjasni sopstveno biće, kroz jednu, za dehumanizovani svet, zaboravljenu kategoriju: duhovnost. Ovo je svedočenje o vremenu i životu u eri koja se određuje, skoro u svim sferama kao post...
…Uspostavljao sam na Fejsbuku komunikaciju sa ljudima koje do tada nisam poznavao i to mi je postalo zanimljivo, bez obzira što ionako, radeći poslove vezane za Crkvu – knjige, scensku i video produkciju – srećem veliki broj ljudi. Preko Fejsbuka sam stupio u kontakt i sa ljudima koje nisam dugo video, kao i sa nekima sa kojima sam zajedno išao u školu a koji sad žive rasuti po svetu. Sve to je bilo veoma zanimljivo, ponekad i korisno…
Malo-pomalo, a da nisam to ni primetio, počeo sam da odgovaram na neka pitanja, da komentarišem ponešto. Novi Fejsbuk prijatelji nagovarali su me da češće pišem i tako sam, pre dve-tri godine, počeo da sve redovnije postavljam objave na razne teme, uglavnom crkvene. Broj prijatelja i onih koji prate moje objave sve više je rastao. Kad bih ponekad, zbog zauzetosti, napravio dužu pauzu u pojavljivanju na Fejsbuku prijatelji su me ljubazno opominjali i prilično odlučno tražili od mene da češće pišem…
Na mom profilu sve više su se razvijale zanimljive diskusije na razne teme, kao na nekom aktivnom internet forumu. Ozbiljno sam shvatio svoje služenje kao administratora i moderatora… Rekao bih da se trud isplatio. Jedni druge smo učili konstruktivnosti i prijateljskom uvažavanju, pa je razgovor postajao sve zanimljiviji. U komentarima prijatelja i onih koji prate moje objave pojavljivala su se izuzetno pametna razmišljanja. Dijalog je počeo da služi tome da jedni od drugih nešto naučimo. Uspostavili smo neku vrstu internet sabornosti…
đakon Nenad
Đakon Nenad Ilić je reditelj, pisac, urednik, predavač i savetnik u više oblasti. Posle diplomiranja na FDU bavio se pozorišnom režijom (Narodno pozorište, Atelje 212, Beogradsko dramsko pozorište, JDP, Pozorište na Terazijama, više alternativnih pozorišnih grupa) zatim režijom i pisanjem za TV, scenarijima i režijom scenskih događaja na velikim scenama i na otvorenom, kao i uredničkim radom (Dom omladine Beograda, Narodno pozorište Beograd, Beogradsko dramsko pozorište, časopis ISKON). Posle studija na Pravoslavnom bogoslovskom fakultetu u Beogradu, 1996. godine rukopoložen za đakona. Posle 2000. bavi se najviše pisanjem i režijom televizijskih i filmskih radova i većih scenskih događaja, ali i uređivanjem štampanih izdanja i internet prezentacija, misionarskim nastupima u medijima, marketinškim i promotivnim aktivnostima, pravljenjem edukativnih multimedijalnih sadržaja, predavanjima.
Autor je više dramskih adaptacija, niza eseja, romana CARIGRADSKI DRUM, kao i koautor više knjiga sa crkvenom i nacionalnom tematikom, za decu i odrasle: TAJANSTVENO PUTOVANjE, Enciklopedijska serija knjiga  SLAVA, Strip edicija SVETITELjI, SRPSKI KOD.
Autor scenarija i reditelj dugometražnih dokumentarnih filmova SVETI NIKOLAJ SRPSKI i AVA JUSTIN, kao i misionarskih televizijskih serija o Pravoslavnoj kulturi, o Liturgiji, o Ikonama. Sa saradnicima vodi radionice u Alfa Omega Klubu – pravoslavnom odgovoru na sve popularnije seminare samousavršavanja.  Na svojoj Fejsbuk stranici redovno objavljuje tekstove i moderira razgovore na crkvene i nacionalne teme od 2014. godine. Sa Anastasijom-Vesnom ima sedamnaest zajedničkih knjiga i četvoro dece – Pavla, Jelisavetu, Bogdana i Nataliju.

Pin It
© 2023 SKC Beograd

Please publish modules in offcanvas position.

Studentski kulturni centar - Kralja Milana 48, Beograd

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account