
7 - 19. СЕПТЕМБАР
ФАКУЛТЕТ УМЕТНОСТИ УНИВЕРЗИТЕТА У НИШУ
годишња изложба радова из области графичког дизајна студената департмана за примењене уметности
аутори изложбе: Анита Милић ванредни професор; асистент: др ум. Миљана Раденковић
Ова изложба, која се састоји из две излагачке целине, уједно је и годишњи преглед најуспелијег рада студената ИИИ и ИВ године основних академских студија, студијског програма за Графички дизајн, на предмету графичке комуникације, као примарне тематске поставке овог пројекта, доноси радове 20 студената и то су: Ана Миленковић, Јана Јанић, Јована Милојевић, Марта Пејчић, Минја Ђорђевић, Надежда Ристић, Сара Стојановић, Александра Станковић, Андријана Станковић, Кристина Ђурђевић, Марко Томић, Мила Теокаревић, Паулина Алексић, Сара Поповић, Теодора Николић, Хелена Милошевић, Василије Инјац, Јована Ђорђевић, Мина Живић и Небојша Стојковић.
Под менторством ванр. проф. Аните Милић и асис. др ум. Миљане Раденковић на Факултету уметности Универзитета у Нишу, на Департману за примењене уметности, изучава се предмет графичке комуникације. Комбинованјем визуелних и реторичких елемената у једну кохерентну, схватљиву целину заокружује се цео контекст, те је ова годишња изложба студената са Департмана за примењене уметности и добила назив „Визуелном реториком до идентитета 2022“.
Први део овог пројекта реализован је у Срећној галерији СКЦ-а у мају месецу ове године, а на овој другој поставци представљени су и остали радови поменутих студената-уметника из следећих задатих тематских целина.
Графички дизајн се на тржишту препознаје као средство за различите облике визуелног комуницирања за шта је потребан не само дар, већ улагање у знање и искуство који се стичу управо на студијама дизајна. Зато студенти ИИИ године основних стидија, у оквиру наставног плана графичких комуникација обрађују проблематику графичких стандарда визуелног идентитета за фестивал науке „Наук није баук“, а на поменутој изложби излажу презентације својих идејних концепата. Студенти ИВ године имају комплекснији задатак којим улазе у проблематику визуелног комуницирања на релацији креација – производња – тржиште. Они реализују флаyер у виду тролиста за интернационални фестивал кратког играног филма „Башта фест“ и лични web сите који се такође могу видети на изложби.
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |