nivo nivo nivo nivo nivo nivo

Last Thrill

sastavljen je od iskusnih muzičara koji više od dve decenije sviraju na beogradskoj sceni (Eyesburn, Good eye closed ...) Kaja, bass, Nikola, gitara, J.J., vokal i Boske, bubanj

Popečitelji

na svojim koncertima promovišu singlove „Kroz“ i „Bum!“, sviraju muziku sa dosadašnjih izdanja i uredno iznenade publiku nekim novim numerama. Braći Furunović se, nakon skoro 20 godina, ponovo pridružio Ivan Cvetković koji je bio prvi bubnjar u ovom bendu

E-Play

je srpski alternativni sastav iz Beograda, osnovan 1998. godine. Vrlo jedinstvenog zvuka kojeg karakterišu distorzirani bas, drum & bass ritmovi i nežne - atmosferične gitare, ovaj bend veoma brzo nalazi svoje mesto na srpskoj rok sceni.

Trese. Lupa. Udara.

oja (Disciplin A Kitschme, ovog puta solo gitara+ vokal), Švaba (Električni orgazam, The Restless, bas+ vokal) i Vul (Disciplin A Kitschme, bubnjevi + vokal). Prateće vokale obezbeđuju Manja (Disciplin A Kitschme) i Đurđica (The Restless)

Jarboli

Na koncertima Jarbola stvara se osećaj zajedništva i komunikacije između publike i muzičara, vazduh postaje gust od nabijene energije i pozitivnog osećaja koji traje dugo posle završetka koncerta.

Rain Dogs

Fantastični beogradski tribute to Tom Waits bend sa tradicijom dugom više od jedne decenije, Waitsovu muziku drži „u malom prstu“, a zahvaljujući unikatnoj interakciji s publikom i odličnoj interpretaciji, Dogsi pune beogradske klubove stvarajući svojevrstan muzičko/poetski performans.

Tuesday, 13th April

- 19:00 ceremonial entrance

OFFICIALLY OPENING OF APRIL MEETINGS 2010, performance

- 19:00 Art@Art Gallery, SKC Gallery

THINK GLOBALLY – ACT LANDSCAPE, exhibition plans, projects and space installations on the occasion of the World Landscape Architecture Month.

- 19:00 Circus Gallery

VIVID DIVISION OF OTHER-SELF

exhibition of photographs Artists:Goran Micevski, Bojana Romić, Vojislav Radovanović, Lidija Antonović, Miroslav Miša Živković, Dražen Vega Perkušić

- 19:00 SKC Happy Gallery

DANILO PETERNEK,LIFE BY LEGS, exhibition of photographs

- 19:00 Happy Center

THE WORD IN THE SPACE, exhibition of graphics solutions of literary works

- 19:00 V.I.P.Art Gallery, little hall

EXCLUDE BODY INTRODUCE ART, exhibition Artists: Stelarc, Ron Athey, Kira O’Reilly Palash Bhattacharjee + photo documentation from Students cultural center including following artists: Slobodan Era Milivojević, Ilija Šoškić, Joseph Beuys, Ulrike Rosenbach, Gina Pane, Dragoljub Raša Todosijević, Marina Abramović, Marina Abramović/Ulay, Zoran Popović, Gabrijel Savić Ra, Maja Popović, Adina  Bar-On, Maja Popović, Juniper Perlis, Grupa KVART, Nela Antonović, Alastair MacLennan, Marco Nektan, Jovana Dimitrijević, VojislaV Radovanović, Grupa GODO, Franko B, Marisa Carnesky

- 19:30 V.I.P.Art Gallery, big hall

DAVID P. FRANCE AND TAMARA WILLIAMS (USA), EXPERIMENT #2, performance

- 20:30 V.I.P.Art Gallery, little hall

CAMERA EYE ESSENCE, First part of video selection Artists: Daniel Hopkins (UK), Ulf Trygve Kristiansen (Norway), Francis Powell (France), Tina Willgren (Sweden), Mores McWreath (USA), Wolf D. Schreiber (Germany), Pieter Geenen (Belgium), Jeremy Newman (USA), Joao Krefer (Brazil).

- 20:30, big hall

THE WORD IN SPACE – reading of selected works

- 20:30, Happy center

GORAN LJUBOJA – eMPe Trut , MUSIC SELECTION

Wednesday, 14th April

- 12.00 SKC garden

ANTONIJE PUŠIĆ I MIŠA SAVIĆ:BELGRADE BARBER, performance

- 18:00, little hall

MODERN AND TRADITIONAL IN SERBIAN LITERATURE

(Tradition - modern - postmodern), panel discussions Participants: Aleksandar Jerkov,  Vladimir Arsenić, Srđan Tešin, Vladimir Kecmanović, Jasmina Vrbavac, Marko Krstić i Vule Žurić; moderators: Tamara Krstić i Vesna Kapor.

- 19:00, V.I.P.Art Gallery, big hall

A.LTER S.ESSIO (France), LOSS-LAZERS, performance Art Director: Fabrice Planquette, performed by Yum

- 20:00 Happy center

GORAN LJUBOJA - eMPe Trut,music selection

Thursday, 15th April

- 16:00, V.I.P.Art Gallery, Small Hall

CAMERA EZE ESSENCE, Second part of video selection Artists: Agnieszka Pokrywka (Poland), Henry Gwiazda (USA), Paul O’Donoghue aka Ocusion (Ireland), Jen-Kuang Chang (Taivan/USA), Russell Chartier in colaboration with composer Paul Botelho (USA), Sinasi Gunes (Turky), Robert Ladislas Derr (USA), Anders Weberg (Sweeden)

- 17:30 Happy center

TOTAL UNDERGROUND, first part Liber, Journal for Arts, Culture and Literature, Total Underground series

- 18:30 Little hall

ASSEMBLY-DISASSEMBLY STORIES, conversation with writers about writing.

 

- 18:30, V.I.P.Art Gallery, big hall

MARIA MARGOTH AND NEW HYSTERIA(Marco Nektan and Vladislava Mitić), CIRCUS- FEARS OF NEW HYSTERIA, psycho - fashion performance

 

- 20:00 V.I.P.Art Gallery, big hall

TAMARA WILLIAMS (USA), Ascension, performance (performance art piece concept by David P. France for David P. France Dance Company)

 

- 21:00 Happy center

TOTAL UNDERGROUND, second part Music performance Bojana Bulatović BO Concert of band from Bigz, Sinestezija (unplugged version)

 

Pin It